Aktuality

21. dubna 2010

Bleší trh již v sobotu na náměstí Míru

Bleší trh již v sobotu na náměstí Míru Pravý bleší trh, báječný nápad, který nadchl každého, kdo ho navštívil, se pro velký úspěch opakuje už tuto sobotu na náměstí Míru.
 

V sobotu 24. dubna mezi 9. a 16. hodinou máte možnost se zúčastnit jedinečného blešího trhu, na kterém se opravdu prodává jen pravá veteš, kde se smlouvá o ceně a kde se můžete do sytosti pohrabat v množství věcí, které svým sortimentem připomínají sběratele ze Slavností sněženek ("nekupte to, když je to tak levný"), a to přímo v srdci Vinohrad na náměstí Míru.

Bleší trh zde již má tradici (o minulém jsem psal tady: http://www.vinohrady.cz/aktuality/blesi-trhy-na-namesti-miru.aspx) a předpokládá se, že prodejní místa budou vyprodána, ale chcete-li se zúčastnit na straně prodávajících, můžete to ještě zkusit. Ale pozor: bleší trh není burza ani tržiště, má svá pravidla i vymezený okruh zboží, které se tu nabízet nesmí (například zbraně a ledničky, když nahlédnete na web odkázaný na konci článku, je to tam všechno). Na druhou stranu pro prodej nemusíte mít živnostenské oprávnění ani vystavovat prodejní doklady, pokud to není váš zdroj obživy a nevyděláte víc než 20 tisíc ročně (což nejspíš nevyděláte).

Jak sdělil jeden z organizátorů, David Košek, na sobotním trhu navíc proběhne sbírka ve prospěch autistů, takže kromě pořízení veteše můžete ještě přispět na dobrou věc. A dobrá zpráva nakonec: od května se dvakrát měsíčně (první a třetí sobotu v měsíci) rozběhnou bleší trhy také na nábřeží u Palackého náměstí. První by se tu měl konat už na prvního máje.

Odkazy:

Bleší trhy - oficiální stránky

Bleší trhy - stránka na Facebooku

Fotogalerie z minulého blešáku: http://www.vinohrady.cz/aktuality/blesi-trhy-27-brezna-na-namesti-miru.aspx