Aktuality

15. června 2011

Co nás čeká ve čtvrtek

Stávka odborářů - pracovníků dopravních firem se projeví i na Vinohradech: omezení v dopravě, zavřená polovina škol, rozlícený starosta.
 

Zítřejší dopravní stávka zasáhne Prahu asi nejhůř - nepojedou žádné vlaky, provoz tramvají a autobusů bude omezen, jestli vyjede metro, je zatím ve hvězdách. Plánované blokády slíbili odboráři nahradit jedním pochodem, ale silnice zřejmě budou ucpané i tak kvůli velkému množství aut (tedy ještě víc ucpané než jindy). Pomiňme otázku, jestli je to kvůli tomu, že Pražáky nemá nikdo rád, a podívejme se, jak se to dotkne přímo Vinohrad a Prahy 2.

Hned ráno v osm by se měli na pomezí Vinohrad a Nového Města, v Tyršově ulici, shromáždit protestující před pochodem mířícím na Palackého náměstí a dál na Hrad. Má jich být několik set a není jisté, jestli až vyrazí, nezastaví provoz na magistrále.

Z tramvajových linek, jejichž trasy procházejí přes Vinohrady, má zůstat v provozu páteřní linka 22, dále 10, 11, 19 a 26. Naopak v provozu nebudou linky 4 a 16.

 

Nezvykle ostře se proti stávce vyjádřil starosta Jiří Paluska - jeho názor čtěte na www.praha2.cz (odkaz na konci článku). Praha 2 vydala zprávu, že v omezené míře zůstane zachován provoz poloviny základních škol (Botičská, Legerova, Na Smetance, Resslova, Štěpánská), ředitelé ostatních škol vyhlásili ředitelské volno. Ve všech školách ale bude v provozu školní družina a také školní jídelny (a to je důležité ;-).

Bez ohledu na stávku proběhne na náměstí Míru Ekofestival - program na něm bude od 10 do 18 hodin (viz samostatná zpráva). Chcete-li poklábosit s redakcí vašeho oblíbeného webu Vinohrady.cz, stavte se tam a hledejte barevný plakát ve tvaru webových stránek. Dlouho dopředu byla naplánována i tradiční cyklojízda, která startuje v 18 hodin z náměstí Jiřího z Poděbrad. Je možné, že díky stávce bude zítra v sedlech kol mnohem víc lidí, než organizátoři cyklojízdy čekali.


Odkazy:
http://www.vinohrady.cz/aktuality/prijdte-16-cervna-na-namesti-miru-na-ekofestival.aspx - ekofestival