Aktuality

29. října 2010

Co podniknout na Vinohradech o víkendu?

Jděte na Bleší trh nebo na benefiční derniérový koncert. Nejezděte tramvají ani autem po magistrále.
 

V sobotu od 9 do 16 se na náměstí Míru koná již tradiční bleší trh, příležitost ke koupi věcí, které by vás kupovat ani nenapadlo, ale přesto je najednou nutně potřebujete. Co se někomu doma už nehodilo, co je předmětem sběratelských vášní, co někdo rukodělně a ne primárně pro výdělek vyrobil, najdete na ploše před kostelem.

Během odpoledne pak můžete přejít na benefiční koncert do hudebního krámku a klubu U náčelníka v Korunní 37 (vchod ze Šumavské). Benefice má trochu hořkou příchuť, protože se jedná o koncert na rozloučenou s tímto místem a výtěžek je určen            na zařízení klubu v nové lokalitě. Přesto není třeba se trápit - od 13, od 15, od 17,30 a od 20,40 hod zahrají vždy v trojicích folkové a bluesové kapely a písničkáři. Osobní tip provozovatele Vinohrad.cz je sestava od 17,30: Michal Braxatoris, Žamboši a Tomáš Berka. Vstup na celý den (až do půlnoci) činí 250 Kč.

Do neděle potrvá mírně infarktový stav, kdy se opravují tramvajové koleje ve stanici I.P.Pavlova v Jugoslávské ulici. Část linek je zcela zrušena, další jsou rozděleny na dvě větve, některé neuralgický bod objíždějí velkým obloukem. Zároveň s tím (nebo dokonce v souvislosti s tím?) je zmenšen počet pruhů na magistrále v obou směrech, takže i přes víkendový provoz vznikají zácpy.

Odkazy:

www.prazsketrhy.cz

http://www.unacelnika.cz/

www.dpp.cz