Aktuality

16. června 2010

Cyklojízda: z Vinohrad do Dejvic

Cyklojízda: z Vinohrad do Dejvic Červnová cyklojízda se koná ve čtvrtek 17. června - v 18 hodin se startuje z náměstí Jiřího z Poděbrad směr Dejvice.
 

Účastníci červnové cyklojízdy namíří na sever - z náměstí Jiřího z Poděbrad pojedou směrem do Dejvic do sympatického nezávislého kulturního centra Klubovna v ulici gen. Píky. V Klubovně bude možné shlédnout dva cyklotematické středometrážní dokumenty: „London: The Price of Traffic“ o podpoře cyklodopravy ze strany londýnské radnice a „Paris: Vélo Liberté“ o úspěchu systému na půjčování městských kol Vélib v Paříži. Účastníci se mohou také těšit na koncert indierockové kapely Povětroň a post-rockových Ufajr.

Cyklojízdy jsou spanilé barvité jízdy cyklistů, koloběžkářů, bruslařů a dalších bezmotorových prostředků městem, které vyvolávají v ulicích vlnu pozornosti. Cyklojízdy se pohybují pomalým tempem po nenáročné trase, aby se mohly zúčastnit i děti a fyzicky méně zdatní lidé. Jsou bezpečné – cyklojízda vytváří bublinu, která chrání své účastníky před automobily.

Odkazy:

http://www.cyklojizdy.cz/

http://www.vinohrady.cz/aktuality/cyklojizda--fotogalerie-z-22-dubna.aspx