Aktuality

17. listopadu 2010

Cyklojízda netradičně

Cyklojízda netradičně Cyklisté se ještě neukládají k zimnímu spánku. Ve čtvrtek pojedou z náměstí Jiřího z Poděbrad na Bělehradskou do Utopie.
 

Jako každý třetí čtvrtek v měsíci, i zítra vyrážejí pražští cyklisté na manifestační cyklojízdu městem. Sraz mají tradičně na vinohradském náměstí Jiřího z Poděbrad, odkud vyjedou úderem šesté. Zatímco obvykle vytvářejí peleton, který svou šíří zabírá celou vozovku, tentokrát se chtějí na vybraném úseku pokusit o jinou formaci - pojedou jednotlivě za sebou v rámci běžné dopravy, tak aby bylo vidět, že je v Praze víc cyklistů než obvykle.

Cílem čtvrteční cyklojízdy bude klub Utopia na Bělehradské ulici, jenž kromě kavárnového baru, čítarny, a příjemných prostor k posezení ukrývá i malý kinosál. Podstatné je ovšem zejména osazenstvo Utopie, které svou činností dlouhá léta navazuje na aktivity na břevnovské Ladronce. Utopie cyklistům poskytne hlavně příjemné a teplé prostředí k posezení a klábosení po cyklojízdě. Trasa ovšem nevede přímo z Jiřáku na Bělehradskou - pojede se "zkratkou" přes Florenc, kolem Národního divadla, po levém břehu k Palackého mostu, přes Výtoň a kolem Apolináře k cíli.

Odkazy:

Událost na Facebooku

Domácí stránka cyklojízd

http://www.bikemap.net/route/755958 - trasa