Aktuality

14. června 2010

Debata s občany na radnici Prahy 3

Debata s občany na radnici Prahy 3 Radnice Prahy 3 pořádá v úterý 15. června debatu na téma Komunikace radnice s občany. Bude se mluvit i o obvinění zástupce starostky a vedoucího odboru výstavby?
 

Za vedení radnice se zúčastní starostka paní Milena Kozumplíková, tajemník úřadu Petr Fišer a také vedoucí oddělení vnějších vztahů J. Janíček a tiskový mluví Prahy 3 Jan Sotona. Na programu jsou informace o propagaci městské části a jejích akcí, komunikace pracovníků úřadu s občany (včetně námětů na zlepšení!), a také podněty, návrhy a připomínky k fungování radničních novin a webových stránek Prahy 3. Debata začíná v 17,30 v obřadní síni radnice na Havlíčkově náměstí.

Řeč nejspíš přijde také na hlavní nepříjemnost minulého týdne, kdy byli obviněni zástupce starostky Jan Šmíd a vedoucí odboru výstavby ing. Urban. Policie je podezírá ze zneužití pravomoci veřejného činitele, kterého se měli dopustit, když pod pohrůžkou vydání demoličního výměru na ubytovnu nutili jejího nájemce k nevýhodnému odprodeji pozemků. Oba jmenovaní dali k dispozici své funkce, ale necítí se vinni, neboť prý jednali v zájmu městské části. Rada městské části čeká, jak dopadne jejich stížnost proti obvinění, poté zaujme stanovisko.

Celý text obvinění je k dispozici na webových stránkách Kauza 3 (http://www.kauza3.cz/). V diskuzi k článku jsou zajímavé postřehy, týkající se způsobu, kterým se J. Šmíd stal zástupcem starosty, a také jeho vazeb na šedou eminenci, radního Hurdu. Na Žižkově je, zdá se, před komunálními volbami zase veselo.

Odkazy:

Pozvánka na debatu http://www.praha3.cz/mestska-cast/kultura-a-volny-cas/akce-mestske-casti/verejna-debata-komunikace.html

Prohlášení radnice k zahájení trestního stíhání - http://www.praha3.cz/urad/aktualne/prohlaseni-radnice.html

Informace o aféře na nezávislém serveru http://www.kauza3.cz/kauza-radnice/protikorupcni-policie-obvinila-mistostarostu-prahy-3.html