Aktuality

13. září 2011

Jarmark Diakonie už ve čtvrtek na náměstí Míru

Jarmark Diakonie už ve čtvrtek na náměstí Míru Na jarmarku se představí neziskové organizace působící v sociální a zdravotní oblasti. Můžete vybírat i rukodělné výrobky z chráněných dílen z celé republiky.
 

Diakonie je organizace Českobratrské církve evangelické, která poskytuje sociální, zdravotní a vzdělávací služby seniorům, lidem s postižením, v obtížné životní situaci nebo umírajícím. Je jakousi obdobou katolické Charity, je hned po ní druhou největší neziskovou organizací v České republice. Diakonie má více než čtyřicet středisek po celé republice, má přes 1500 zaměstnanců a 1000 dobrovolníků.

Tato síla služeb se představí ve čtvrtek 15. září na tradičním jarmarku, který se koná na náměstí Míru. Po celý den budete moci hovořit jak s odbornými pracovníky, tak s klienty ze zařízení Diakonie a ve stáncích si budete moci prohlédnout nebo i koupit výrobky z chráněných dílen, kde tito klienti pracují a tak se zapojují do normálního života. Další stánky zaplní například fair-trade zboží z Obchůdku Jednoho světa, který jinak sídlí na Korunní ulici a nabízí výrobky převážně ze zemí třetího světa, ale nakoupené za podmínek výhodných pro výrobce, bez použití dětské práce a bez poškozování přírody.

Po celý den bude na náměstí kulturní program - vystoupení hudebníků a zpěváků, divadlo, žongléři, body-art (ale nezapomeňte, že to pořádají evangelíci ;-)), rozhovory se zajímavými lidmi a další program. Přes den je program zaměřen spíš na děti a seniory, v pozdějších odpoledních hodinách pak na mládež a ty, kdo se vracejí z práce.

Jarmark se koná už patnáctým rokem a mívá neopakovatelnou atmosféru, pro níž stojí za to ho navštívit. Stejně tak je ale dobré si uvědomit, kolik práce pro ty nejpotřebnější se za ním skrývá.

Odkazy:
Diakonie - http://www.diakonie.cz/
fotoreportáž z ročníku 2007:
http://www.vinohrady.cz/aktuality/jarmark-diakonie.aspx