Archiv 2007-8

10. dubna 2008

Korunní rozkopou bagry

Korunní rozkopou bagry Na Korunní se mění kolejový svršek, tramvaje jsou odkloněny. Oprava by měla skončit do 3. května. Nemilé překvapení: nepoužívaná vozovna za Orionkou bude zrušena.
 
V sobotu 29. března byly v dopoledních hodinách započaty práce na výměně kolejového svršku v ulici Korunní. Rekonstrukce tramvajové trati a vodovodu potrvá do 3. května. Provoz linek 10, 16 a 51 bude v úseku stanic Náměstí Míru – Flora obousměrně přerušen.
Část dopravní obsluhy převezme linka číslo 5, která bude prodloužena přes Želivského a Vápenku až na konečnou Spojovací. Linka 10 bude odkloněna z Náměstí Míru směrem na zastávky Jana Masaryka a Vršovické náměstí. Ukončena bude na obratišti Čechovo náměstí. Linka 16 pak bude namísto pravidelné trasy pokračovat ze zastávky I. P. Pavlova na obratiště Zvonařka, kde skončí.
Noční linka 51 změní trasu v úseku Karlovo náměstí – Flora. Bude odkloněna přes Albertov, Otakarovu, Náměstí Bratří Synků, I. P. Pavlova, Muzeum a Jiřího z Poděbrad.
Po dobu výluky bude zřízena zvláštní denní linka 30. Povede dočasně ze Sídliště Ďáblice na Zvonařku, a to přes zastávky Kobylisy, Palmovka, Želivského, odtud dále potom po Vinohradské třídě přes Muzeum a náměstí I. P. Pavlova.
Stavební ruch nezasáhne pouze samotnou ulici. V souvislosti s pokládkou nových kolejí bylo rozhodnuto, že bude odbočka vedoucí do bývalé vinohradské vozovny zrušena. Celý objekt, který dosud sloužil jako sídlo údržby trolejového vedení, pravděpodobně Dopravní podnik prodá. Lze očekávat, že stavba bude stržena a stihne jí osud vyhořelého Vinohradského pivovaru a někdejší Orionky. Stavební investoři zde přeměnili tyto bývalé průmyslové budovy na luxusní byty.
(fotoreportáž z loučení s Orionkou: http://foto.prazsketramvaje.cz/2008/brezen/28032008/index.php)
Tomáš Pernis
Jak to vypadá, když místo tramvaje přijede bagr
(foto S. Sojka)
Vozovna v Korunní - tady začínal Křižík ...
(foto T. Pernis)