Aktuality

16. května 2010

Létající sběrný dvůr čili LSD

Další báječný vynález z kadlubu radnice Prahy 2 a jejího komunálního podniku Komwag má roztomilou zkratku LSD a hodí se, když se potřebujete zbavit objemného odpadu, elektroodpadu nebo stavební suti.
 

V únoru byl oficiálně otevřen sběrný dvůr hlavního města Prahy v Perucké ulici (v sídle Komwagu), kam mohou všichni občané hlavního města od února vozit různé druhy odpadu, jako např. objemný odpad (nábytek, zařízení domácnosti), stavební suť (do 1 m3); dřevěný nebo kovový odpad; odpad z údržby zeleně; papír, sklo, plasty a nápojové kartony, nebezpečné odpady, pneumatiky (25 Kč za kus) a také elektroodpad, přesnou terminologií řečeno vyřazená elektrická a elektronická zařízení (lednice, pračky, televize, rádia, sporáky, počítače, videa...). Dosud na této adrese bylo možné odevzdávat jen některé druhy odpadu a také tu byla omezená pracovní doba.

Dalším krokem ve sběru odpadů z domácností (pozor, nikoliv z provozu živností!) je takzvaný létající sběrný dvůr, provozovaný v rámci projektu Čistá Dvojka. Jde o sadu kontejnerů, které jsou dvakrát za měsíc přistavovány na vybraná místa na území Prahy 2 a do nichž občané mohou za pomoci kvalifikované obsluhy předávat a třídit objemný odpad, stavební suť, dřevo a elektroodpad včetně chladniček, televizorů a PC komponent.

V pondělí 17. května se létající sběrný dvůr uplatní potřetí - zatím byl k vidění před měsícem na kraji Riegrových sadů a před 14 dny v ulici Na Hrobci. V pondělí bude stát od 13 do 19 hodin v ulici Na Zderaze na Novém Městě naproti domu číslo 5, na přelomu května a června pak 30.5. na náměstí Míru a 3.6. Na Kozačce.

Kromě tohoto experimentálního programu nadále pokračuje svoz objemného odpadu pomocí kontejnerů - přehled, kdy a kam jsou přistavovány, je k nalezení na stránkách Prahy 2. Změnou proti minulým letům je, že jsou přistaveny vždy jen na 4 hodiny v odpolední době a po celou dobu jsou pod dozorem pracovníků Komwagu.

Odkazy:

Přehled velkoobjemových kontejnerů v r. 2010

Čistá dvojka  (pokud se opravdu nudíte, můžete tady sledovat na mapě, kde se zrovna pohybují popelářská a čistící vozidla!)