Aktuality

22. září 2011

Pojďte zažít město jinak - už v sobotu

Pojďte zažít město jinak - už v sobotu V sobotu 24. září proběhne už šestý ročník velkého pouličního festivalu Zažít město jinak. Celodenní slavnost se uskuteční v ulicích Prahy, na celkem šestnácti místech, ale centrální zónou budou Vinohrady - stánky, pódia a posezení budou v ulicích Rumunské, Záhřebské a především Americké.
 

Během soboty se pražské ulice promění v korzo přívětivé pro procházení a jízdu na kole, inspirující k setkávání a zábavě. Hlavní organizátor, iniciativa Auto*Mat , se městským festivalem již tradičně hlásí k Evropskému týdnu mobility, který propaguje myšlenky udržitelného rozvoje a ekologicky šetrných forem dopravy v celé Evropě. Součástí programu je i Velká podzimní cyklojízda, která odstartuje ve 13 hodin z Rumunské a cíl bude mít na Letné.

Americká ulice bude rozdělena na čtyři části – vznikne zde latinskoamerická část, místo pro workshopy a neziskové aktivity, středomořský prostor, módní ulička spolu a místo pro cykloshopy. Program je tu připraven od desáté ranní až do 21 hodin.. V latinskoamerické zóně, mezi Máchovou a Jana Masaryka, která vzniká kolem místních organizátorů z mexické restaurace Las Adelitas, proběhne pravá latinskoamerická party s DJs a kapelami (od 12,30 a 14 hodin).

Na Americké mezi Záhřebskou a Jana Masaryka budou workshopy a aktivity pro děti a představí se tu neziskové organizace. Atelier K1 vám přijde ukázat svůj projekt s názvem Paptoys - děti si tu budou moci vyrobit papírové objekty, které pomocí jednoduchého triku promění ve funkční hračky, mobilní objekty či prostorová přání. Bude tu také sítotisková dílna, kde si příchozí budou moci na vlastní látku vytisknout obrázek podle libosti. Do programu se zapojí i Městská knihovna v Záhřebské ulici, kde budou pro děti připraveny hry, soutěže a malování od 11:00 do 18:00 hodin.

Tak zvaná středomořská část (od Záhřebské k Uruguayské ulici) bude lákat pochoutkami z jižní Evropy. Místní obchody Olive point a Tesori d’Italia vystaví na ulici stánky s vínem, olivami, sýry a dalšími dobrotami, navíc se bude připravovat jídlo na balkánském grilu. Na náměstíčku v Záhřebské k tomu zahraje Radio 1.

Od Uruguayské k Rumunské ulici bude módní zóna se stánky mladých nekonvenčních návrhářů a designových obchodů, které nabízejí unikátní zboží. Svoji účast přislíbily obchody Plazmalab, Atom Rat, Julius Fashion Shop, Sutsu, Punktura a mnoho dalších.

V Rumunské ulici budou zase stánky s cklistickým zbožím a stylovými koly a na náměstí Míru tradiční a oblíbený bleší trh,

Celý program vinohradské části najdete na adrese http://zelenamapa.cz/misto/1343/
O bleším trhu čtěte na http://www.prazsketrhy.cz/
Program a mapa festivalu zde http://www.zelenamapa.cz/media/zmj-grafika/zmj_2011_program_594x210.pdf