Aktuality

8. listopadu 2010

Praha 2 má nového starostu a radní

Praha 2 má nového starostu a radní Na ustavujícím zasedání nového zastupitelstva Prahy 2 byl zvolen starostou Jiří Paluska (ODS), dva zástupci starosty za ODS a dva za ČSSD.
 

Dnes se poprvé sešlo zastupitelstvo Prahy 2 ve složení odpovídajícím výsledkům komunálních voleb. Podle tiskových zpráv jde o první zastupitelstvo z pražských městských částí, které takto zasedlo - od voleb uběhly tři týdny, v nichž se vedla usilovná koaliční jednání.Koalici v Praze 2 vytvořily ODS, ČSSD a Strana Zelených (v poměru zastupitelů 11:6:2) a tomu i odpovídalo dnešní volební zastupitelstvo.

Na funkci starosty byl nominován za ODS dosavadní zástupce starostky, ing. Jiří Paluska (60 let, v zastupitelstvu od roku 1990 s přestávkou 2002-2006). Druhým kandidátem byl Otto Hoffmann za OSB, získal však pouze 8 hlasů, zatímco ing. Paluska 19 a stal se tak pátým starostou v novodobé historii Prahy 2.

Na zástupce starosty byli navrženi a posléze zvoleni arch. Vondrášek a ing. Vaněk (oba ODS) a Michaela Marksová a Jan Pech (oba ČSSD). Třetí koaliční partner, Strana Zelených, získala pozici uvolněné radní - předsedkyně redakční rady. Stala se jí Kateřina Jechová.

Dalšími (neuvolněnými, tedy vykonávajícími funkci při svém zaměstnání) členy rady byli zvoleni dosavadní starostka Jana Černochová (ODS), Marie Vlková (ČSSD) a Hynek Bočan (ODS).

Opozici reprezentované zastupiteli za TOP 09 a OSB (Občané za spokojené bydlení) připadla předsednická křesla výborů - finančního, kontrolního a nově zřízeného majetkového. O tom podrobněji v zítřejší zprávě.

Obr.: Symbolický okamžik - Jana Černochová předává starostenský řetěz Jiřímu Paluskovi (více fotek snad zítra)