Aktuality

3. května 2010

Praha 2 slavnostně otevřela hřiště U vodárny

Praha 2 slavnostně otevřela hřiště U vodárny Dětské hřiště mezi ulicemi Slezská, Korunní, U vodárny a Kladská má novou dominantu - dřevěnou repliku vodárenské věže.
 

Hřiště bylo zrekonstruováno v druhé polovině loňského roku nákladem cca 20 milionů Kč z rozpočtu městské části Praha 2 a již od prosince je přístupné, minulý týden ale bylo slavnostně otevřeno za účasti místostarostky Prahy 2, paní Aleksandry Udženije.

Hřiště je pokryto bezpečnými umělými povrchy a roděleno na části pro menší a pro větší děti. Pro malé děti je připraveno pískoviště a řada prolézaček, z nichž na první pohled zaujme dřevěná replika nedaleké vinohradské vodárenské věže. Větší děti pak mají k dispozici víceúčelové hřiště pro míčové hry a velkou trampolínu.

Hřiště je střeženo kustodem, vybaveno toaletou a je otevřeno denně od 8 do 21 hodin, v zimních měsících od 8,30 do 19 hodin.

Názory na rekonstrukci se různí - např. na odkazu níže je polemika, kde si většina rodičů stěžuje, že na starém hřišti bylo víc stromů, míň adrenalinu a menší nával.

 

Odkazy:

Diskuze na webu Rodina

Informace o hřišti na (nových) stránkách Prahy 2:

http://www.praha2.cz/15134_Slavnostni-otevreni-verejneho-detskeho-hriste-U-Vodarny

http://www.praha2.cz/default.aspx?id=14452&ido=110&sh=-58636264