Aktuality

8. června 2010

Rozloučení s Ladislavem Smoljakem

Rozloučení s Ladislavem Smoljakem Rozloučení se zakladatelem Divadla Járy Cimrmana, který zemřel 6. června 2010, se koná v pátek 11. června v Žižkovském divadle JdC.
 

Ladislav Smoljak spolu se Zdeňkem Svěrákem založili nejen divadlo, ale celý kult českého génia Járy da Cimrmana. Smoljak se kromě toho podílel jako scénárista, režisér a "nejlepší český neherec" na řadě filmů, které nám zpříjemňovaly 70. a 80. léta, jako "Jáchyme, hoď ho do stroje", "Marečku, podejte mi pero", "Vrchní, prchni" nebo "Vesničko má středisková". Zemřel po těžké nemoci ve věku 78 let.

Rozloučení veřejnosti s Ladislavem Smoljakem se bude konat v Divadle Járy Cimrmana na Žižkově ve Štítného ulici v pátek 11. června od 10 do15 hodin.

Není snad nevhodné v této souvislosti připomenout, že myšlenka Járy Cimrmana vznikla na Vinohradech, když v roce 1966 v prostorech Českého rozhlasu ve vile v Dykově ulici proběhla zakládající schůze Divadla JdC. Unikátní fotografie z roku 2002, kdy byla za přítomnosti Ladislava Smoljaka na vile odhalena pamětní deska, pocházejí z archivu serveru Vinohrady.cz, tehdy je dala k dispozici paní Havránková.

Odkazy:

Žižkovské divadlo Járy Cimrmana