Aktuality

8. října 2010

V sobotu vyražte za alternativní muzikou do Vršovic nebo na Parukářku

V sobotu vyražte za alternativní muzikou do Vršovic nebo na Parukářku Sobotní odpoledne nabízí dvě akce v sousedních čtvrtích - koncert alternativní hudby nazvaný Vršovice sobě a "pochod husitů", který jde částečně i přes Vinohrady a končí na žižkovské Parukářce a pořádá ho sdružení Žižkov nejen sobě.
 

Vršovice sobě se konají na náměstíčku tvořeném křižovatkou ulic Krymské a Kodaňské (někdy zvaném Tržíček, mezi mládeží známém jako Krymda), program je tu plánovaný od 8 do 16 hodin. Z hudebních hostů můžete slyšet v 11 hodin Ecstasy Of Saint Theresa v akustickém provedení, Evu Holickou And Her Gang, DJe Kobzu a děti z Dětského domova Býchory. Můžete si poslechnout i poezii  Jiřího Koláře, T.R. Fielda, Josefa Váchala,Petra Kovaříka, Ondřeje Mrázka a Ondřeje Davida, kterou na saxofon doprovodí Vršovák a člen Plastic People Vráťa Brabenec. Ve 13 hodin se koná představení divadla Buchty a Loutky a Studia Damůza. Po celý den poběží trh s českou zeleninou, uzeninami, sýry a medem, nabízet se budou i šperky, hračky a oblečení.

Žižkov nejen sobě, což je volební uskupení kandidující do zastupitelstva Prahy 3, pořádá v sobotu pochod husitů. Husité vyrazí v 11,30 z Hollarova náměstí a půjdou Soběslavskou, Kouřimskou, Slezskou, přes náměstí Jižího z Poděbrad, Laubovou, Blodkovou, přes Škroupovo náměstí, Ševčíkovou, Kubelíkovou, Víta Nejedlého, Seifertovou, Husineckou, přes Kostnické náměstí, Štítného, přes Havlíčkovo nám., Lupáčovou, Rokycanovou, Jeseniovou a přes Ohradu na Parukářku. Tam by od 14,30 měl být hudební program.

Více o obou akcích lze najít na Facebooku na těchto adresách:

http://www.facebook.com/#!/event.php?eid=119830498072744

http://www.facebook.com/#!/event.php?eid=130180297032646

Vršovice sobě jsou tady: www.startvrsovice.cz