Aktuality

19. dubna 2010

Velká jarní cyklojízda: z náměstí krále Jiřího až do Libně

Velká jarní cyklojízda: z náměstí krále Jiřího až do Libně Ve čtvrtek 22. dubna v 18 hodin se vydá průvod cyklistů na další jízdu po Praze. Jako tradičně se startuje na vinohradském náměstí Jiřího z Poděbrad. Tentokrát s ukázkami nákladních kol!
 

Ve čtvrtek 22. dubna se uskuteční další ze spanilých jízd pražských cyklistů, kteří takto propagují cyklistiku jako zdravý z ohleduplný způsob dopravy po městě. Cyklojízdy se pohybují pomalým tempem po nenáročné trase, aby se mohly zúčastnit i děti a fyzicky méně zdatní lidé. Jsou bezpečné – cyklojízda vytváří bublinu, která chrání své účastníky před automobily. Další informace naleznete na stránkách odkázaných v závěru článku.

Tentokrát se cyklojízda koná s tématem využití kol pro přepravu nákladů - budete moci spatřit dánského velvyslance na tříkolce s nákladem dánského chleba, kolo s místy pro dvě děti a další modely. Trasa povede z Jiřáku přes centrum města až do Libně, kde v hale v Drahobejlově ulici proběhne doprovodný program - projekce filmů, výstava nákladních a městských kol a od 20 hodin koncert Terezie Palkové a kapely Pankix.

Odkazy:

www.cyklojizdy.cz 

www.auto-mat.cz