Archiv 2007-8

12. září 2007

Veřejná prezentace studie Havlíčkových sadů

Veřejná prezentace studie Havlíčkových sadů Radnice Prahy 2 pořádá ve čtvrtek 13. září 2007 veřejnou prezentaci studie na rekonstrukci Havlíčkových sadů, kterou zpracovala arch. Hronová z ateliéru Design Arcom. Prezentace se koná od 16 hodin v zasedacím sále zastupitelstva (v 6. patře na nám. Míru).
 
Studie je prvním z kroků směřujících k rekonstrukci (revitalizaci) samotného parku, souběžně probíhají přípravy na rekonstrukci staveb, které se v Havlíčkových sadech nacházejí, pavilonu (kuželníku) a viničného sklípku. Téměř dokončena je rekonstrukce obou vil, pronajatých CEELI Institutem, a hovoří se i o záchraně grotty.
Arch. Hronová zakázku na projektové práce získala v architektonické soutěži konané vloni na jaře. Po špatných zkušenostech z předchozích pokusů (studie arch. Damce z r. 2003) občanské sdružení Grébovka žádalo, aby projektové práce probíhaly po konzultacích s veřejností, s lidmi, kteří park užívají. Podařilo se prosadit, aby součástí zadání bylo také trojí veřejné projednání studie a projektu s veřejností, zatím se však uskutečnilo pouze jedno vloni v září. Úředníci radnice k dalším projednáváním podávali dost rozporné informace - podle některých je právě tato veřejná prezentace dalším veřejným projednáním, podle dalších se již všechna tři veřejná projednání uskutečnila (!). S agenturou Agora CE, která první veřejné projednání organizovala, již radnice ukončila spolupráci.
Podle informací poskytnutých přímo arch. Hronovou bude součástí veřejné prezentace i zpráva o vypořádání připomínek z loňského projednávání a další veřejná projednávání budou následovat k dokumentaci k územnímu a stavebnímu řízení. Zdá se, že možnost zasáhnout do budoucnosti Havlíčkových sadů zůstává otevřená, i když projednání bez moderátora (kterým byla Agora CE) není zcela ideální. Ten, kdo chce do něčeho mluvit, by ale měl mít dostatek informací, proto doporučujeme zúčastnit se zítřejší prezentace.
Havlíčkovy sady
Partie z Havlíčkových sadů (duben 2007)
Gröbeho vila
Zrekonstruovaný plášť Gröbeho vily (srpen 2007)
Text i foto: S. Sojka