Aktuality

5. září 2011

Vinohradská vinobraní 2011

Vinohradská vinobraní 2011 Antické orgie s bakchantkami, nymfami, satyry a návratem Neptuna do kašny nabízí letos Praha 2 v Grébovce. Nebo je libo Mňágu, Čechomor a Střihavku? V tom případě račte na Jiřák, zde v režii Prahy 3. Oboje 16. a 17. září.
 

Podobně jako v minulých letech, radnice Prahy 2 a Prahy 3 pořádají paralelně ve stejném termínu každá svoje vinohradské vinobraní. Návštěvníci na tom ale jedině vydělají - větším výběrem burčáku i muziky.

Jako velmi lákavý se zdá, alespoň verbálně, program, který nabízí městská část Praha 2 v Havlíčkových sadech (nedá se než doslovně citovat): "Park navštíví deset římských bohů v čele s Jupiterem. Božská suita se přivítá s návštěvníky a požehná rodinnému krbu, lásce i moudrosti. Pak už nastane čas zahájení odpoledne plného her, nespoutaného veselí a mnoha překvapení. Slavnostní ráz zahajovacího ceremoniálu umocní fanfáry a pochod pretoriánské gardy – osobní stráže římských císařů. Dobovou atmosféru dokreslí všudypřítomné bakchantky, nymfy, satyrové a tanečnice doprovázené libými zvuky lyry a harfy."

To čeká ty, kteří zamíří v sobotu 17. září do Grébovky. Mohou se zúčastnit slavnostního znovuotevření grotty, spojeného s osazením zázračně nalezené sochy Neptuna. K tomu jistě pasuje i připravený večerní hudební program, Ilona Csáková a německá formace Corvus Corax.

Vinobraní v Praze 2 začne ale už v pátek na náměstí Míru, kde bude instalováno tradiční tržiště s několika druhy burčáku, mimo jiné i vyhledávaným červeným burčákem z vinice v Havlíčkových sadech. A po setmění vypukne ohňová show.

Praha 3 se ovšem nenechá zahanbit: její program se koná po oba dny na náměstí Jiřího z Poděbrad a je pojatý jako průlet historií vína v různých epochách. To, co ovšem návštěvníky skutečně zajímá, je burčák a kapely ve večerním programu. A ty letos budou: v pátek od 19,00 Mňága a Žďorp, od 20,30 Čechomor, v sobotu Hudba Praha (19,00) a Kamil Střihavka & Leaders (20,30). Zájemce o odpolední program odkazuji na oficiální stránky městské části.

Odkazy, program:

www.vinobraninagrebovce.cz - přesný program zatím není k dispozici

http://www.praha3.cz/kultura-a-volny-cas/akce-mestske-casti/vinobrani-nabidne-prulet-historii-i.html  - Vinobraní Prahy 3