Aktuality

7. září 2011

Virtuální prohlídka náměstí Jiřího z Poděbrad

Virtuální prohlídka náměstí Jiřího z Poděbrad Na adrese http://www.vinohrady.cz/download/jirak_prohlidka/tour.swf  je k dispozici virtuální 360° prohlídka vinohradského náměstí krále Jiřího.
 

Virtuální prohlídky, vhodné k prezentacím interiérů i exteriérů, vytváří p. Tibor Sedin. Jakožto vinohradský patriot se rozhodl jednu věnovat i našemu webu. Můžete si jí prohlédnout na adrese

http://www.vinohrady.cz/download/jirak_prohlidka/tour.swf

Prohlídky vytvářené p. Sedinem jsou svým způsobem technické unikáty - jsou vytvářeny pomocí nejlepší dostupné techniky, plně automatickým snímáním, a díky speciálnímu software mají vysokou rychlost načítání z webu.  Prohlídky jsou optimalizovány pro celoobrazovkové prohlížení, ale stejně dobře fungují i na mobilních zařízeních typu iPhone, iPad, iPod nebo Android. Další ukázky naleznete na adrese http://www.virtualni-prohlidky.cz/, stejně jako kontakt na tvůrce. Jeho firma sídlí rovněž na Vinohradech, v Ondříčkově ulici 6.

K naší prezentaci: byla nasnímána v posledním srpnovém týdnu, v pozdním odpoledni ze stanoviště na hranicích Prahy 2 a Prahy 3. Chrám nejsvětějšího srdce Páně, dílo architekta Josipa Plečnika, které je národní kulturní památkou a navrženo na zapsání mezi světové kulturní dědictví UNESCO, snímá z průčelí. Mimo standardních funkcí jako je otáčení a přibližování doporučuji vyzkoušet i některé z funkcí skrytých pod tlačítkem Rozšířená navigace (poslední vpravo). Mj. umožňuje prezentaci prohlížet ve formě tzv. malé planetky - výsledek je vidět na screenshotu níže.

P. Tibor Sedin poskytl webu Vinohrady.cz tuto virtuální prohlídku zdarma, za což mu děkuji, a v případě kladného ohlasu přislíbil pořídit ještě další jednu nebo dvě. Můžete se tedy těšit na náměstí Míru nebo na Grébovku.