Archiv 2007-8

8. října 2007

Vytrháváme z tisku

Velmi výživné jsou co informací k Vinohradům čtvrteční noviny - píše se tu o zónách placeného stání, plánovaném propouštění z Vinohradské nemocnice, ale také o slavném rodákovi Antonínu Panenkovi.
 
Velmi výživné jsou co informací k Vinohradům čtvrteční noviny, konkrétně pražská příloha Mladé fronty Dnes (tedy ve čtvrtek, ale když to psali, tak to bylo Dnes, rozumíte? ;-). Na titulní stránce je zpráva o možném dalším odložení spuštění parkovacích zón v Praze 2, 3 a 7, tentokrát kvůli stížnosti, kterou podalo antimonopolnímu úřadu o.s. Oživení, kvůli zvláštním kontaktům magistrátních úředníků s pravděpodobným dodavatelem parkovacích automatů. Zóny placeného stání měly být původně spuštěny k 1. září, nynější termín je 1. listopad, tedy pokud Úřad pro ochranu (hospodářské soutěže) včas rozhodne. Po Praze 2 se už objevuje první značení, zatím zakryté balícím papírem.
Více k problému zde: stránky Oživení
Více k zónám: stránky Prahy 2
V těchtýž novinách se lze také dočíst o plánovaném propouštění z Vinohradské nemocnice. Na konci srpna už odešlo asi 20 lidí, do konce roku to bude dalších 20-25, převážně lékařů v důchodovém věku nebo s polovičními úvazky. Úspora by měla být až 30 milionů ročně.
Nejlepší je ovšem velký rozhovor s Antonínem Panenkou, v němž prozrazuje, že se narodil na Vinohradech, v Moravské ulici, fotbal chodil hrát do Grébovky a do "Jičíňáku" a do hospody chodil ke Slavíkům a k Jiráskům. Vida, jakého mají Vinohrady slavného rodáka! Účinkování ve vršovickém klubu mu jistě odpustíme (ostatně na Vinohradech už léta žádná první liga není).
Z tisku pro vás vytrhl S. Sojka