Aktuality

20. června 2010

Zasedání zastupitelstva Prahy 2

Zasedání zastupitelstva Prahy 2 Zasedání zastupitelstva Prahy 2 se uskuteční v úterý 22. června od 16 hodin v sále radnice na náměstí Míru.
 

Na programu je mimo jiné stanovení počtu zastupitelů pro příští volební období, takže se možná v přímém přenosu dozvíte i to, jestli radní Prahy 2 chystají stejnou fintu, jakou použila ODS pro volby do zastupitelstva hlavního města - rozdělení celé Prahy na sedm volebních obvodů, což zajistí, aby se do zastupitelstva dostaly jen strany, které překročí 11% (namísto zákonných pěti). Praha 2 toto opatření použila naposled v roce 1994.

Probírat se bude také hospodaření státního podniku OPBHv Praze 2, v likvidaci. Městská část je z těžko pochopitelných důvodů zřizovatelem tohoto dinosaura, který v celé Praze 2 spravuje jen tři domy, zato minulému likvidátorovi se podařilo prohospodařit 80 milionů korun, když je "výhodně" investoval do akcií (nejde o majetek MČ, ale státu).

Další podnik, jehož hospodaření přijde na přetřes, je oblíbený KOMWAG, podnik čistoty a údržby města. Praha 2 je v něm třetinovým akcionářem a podniku se daří, neboť získává zakázky nejen od Prahy 2.

Zajímavý jistě bude také bod jednání, v němž zástupce starostky ing. Paluska předloží projekt "Revitalizace areálu památkově chráněného parku Havlíčkovy sady".

Zasedání zastupitelstva je ze zákona veřejné a je to dobrá příležitost (a téměř poslední) podívat se, jak vystupují ti, kdo se v podzimních komunálních volbách budou ucházet o vaše hlasy.

Odkaz:

Kompletní program zasedání