Aktuality

24. září 2010

Zažít město jinak

Zažít město jinak Ulice Vinohrad, které jsme zvyklí vidět plné projíždějících i parkujících aut, se v sobotu změní v korzo. Zažijeme příjemné město bez zátěže dopravy a hluku. Auta nahradí tržiště, kavárny a restaurace, výtvarné instalace, hudební a divadelní vystoupení či atrakce pro děti.
 

Přijďte se tuto sobotu, 25. září, projít, setkat s přáteli, nakoupit, pobavit se nebo jen tak posedět na klidné ulici! To vše ve vinohradských ulicích, v Jugoslávské, Londýnské, Belgické, Bruselské, na náměstí Míru, ale také v Rumunské, kde si to v normálním provozu tří pruhů těžko umím představit. To vše díky akci Zažít město jinak, kterou pořádá iniciativa Auto-mat pod záštitou městské části Praha 2, jako příspěvek k Evropskému týdnu mobility.

Co vše můžete, tedy kromě unikátního zážitku volných ulic, potkat a zažít?

Festival písničkářů na ulici, který umožní vystoupit i příchozím muzikantům, trade show - módní trh mladých návrhářů a designérů, autorská čtení pod širým nebem, v zóně neziskových organizací stánky Arniky, Tyflocentra, občanského sdružení Asistence a také představení projektu PragueWatch - mapy pražských kauz. Kavárny, výtvarné dílny a v základní škole v Londýnské debatu skandidáty na primátora (od 13 hodin).

Celý den se na náměstí Míru koná bleší trh, který je zde "doma" a probíhá každou poslední sobotu v měsíci.

V 16 hodin vyrazí z Rumunské směrem k magistrále velká podzimní cyklojízda - manifestační jízda, která chce upozornit na to, jak málo prostoru mají v hlavním městě cyklisté. Pod dozorem "andělů" s bílými křídly budou mít účastníci možnost projet se po magistrále i po dalších ulicích města.

Odkazy:

http://www.auto-mat.cz/2010/09/zazit-mesto-jinak-2010/ - tady je vše o programu