Aktuality

12. května 2010

Žižkov sobě najdete i na Vinohradech

Žižkov sobě najdete i na Vinohradech Pozoruhodný festival probíhá od 4. května do konce června na prostranstvích Žižkova a Vinohrad. Výstava v úřadovně VZP, koncert na Parukářce a divadlo na Jiřáku a u Viktorky.
 

Společnost Art Frame Palác Akropolis za podpory městské části Praha 3 a hlavního města Prahy pořádá festival, který ve veřejných prostorách Žižkova a Vinohrad nabídne obyvatelům různé kulturní, sportovní a vzdělávací akce.

Po celou dobu festivalu (tj. od 4. 5. do 30.6.) je v sídle Všeobecné zdravotní pojišťovny v Orlické ulici (palác Flora) přístupná výstava fotografií z minulých ročníků od Ester Starman a Dimíra Šťastného.

Divadlo můžete potkat 30. května od 21 hodin na náměstí Jiřího z Poděbrad - divadlo v pohybu Décalages uvede představení TaBalada, doplněné o speciální světelné efekty, které do představení zpojí i kostel Nejsvětějšího srdce Páně. Od 2. června do 11. června pak pod šapitó, které vyroste u stadionu Viktorie Žižkov, budou uvedena představení věhlasných divadelních souborů - Teatr Novogo Fronta, Buchty a Loutky, Studio Damúza a dalších. Podle názvu stojí za pozornost představení Žižk-off! (8. června).

Velký hudební program mířící hlavně na fanoušky ska a reggae se uskuteční 16. června na Parukářce (plus večer afterparty v Akropoli). Program na Parukářce pokračuje až do 19. června, kdy od 15 hodin vypuknou oslavy světového dne žonglování.

Sportovní program se uskuteční na Pražačce (24.6) a na dopravním hřišti Jilmová (27.6.).

Odkazy:

Žižkov Sobě - kompletní program, oficiální stránky http://www.zizkovsobe.cz/

Článek o festivalu na webu Fantom http://www.fan-tom.cz/?clanek=2953