Archiv článků z pokusu o oživení webu z přelomu let 2007 a 2008.
 

Archiv 2007-8

ČlánekVytrháváme z tisku

Velmi výživné jsou co informací k Vinohradům čtvrteční noviny - píše se tu o zónách placeného stání, plánovaném propouštění z Vinohradské nemocnice, ale také o slavném rodákovi Antonínu Panenkovi.
 

FotogalerieOhlédnutí za velkou cyklojízdou

Ohlédnutí za velkou cyklojízdou Fotografické ohlédnutí za velkou cyklojízdou, která se uskutečnila na Den bez aut 22. září a které se zúčastnilo přes 1700 cyklistů, bruslařů a chodců. Autorem fotografií je Vinohraďák Vojtěch Toman z Dětí Země (www.detizeme.cz), z jeho fotoreportáže jsme vybrali fotografie z té části, kdy trasa cyklojízdy vedla po území Prahy 2 (Vinohrad se jen dotkla, ale příští cyklojízda opět startuje z náměstí Jiřího z Poděbrad!)
 

ČlánekMěstská část daruje Policii ČR tři počítačové servery

O daru v hodnotě 120 tisíc Kč rozhodlo zastupitelstvo. Vybavení policie je na nízké úrovni, městská část chce takto přispět ke zvýšení bezpečnosti.
 

ČlánekPrezentace studie revitalizace Havlíčkových sadů

Prezentace studie revitalizace Havlíčkových sadů Zpráva z veřejné prezentace - co navrhují architekti do Havlíčkových sadů? Obnovu zeleně, zprovoznění grotty, nový povrch cest, ale také hřiště na petanque. Nevešlo se hřiště pro teenagery.
 

FotogalerieVinobraní - pátek

Vinobraní - pátek

Výseč pátečního večera na náměstí Míru a Jiřího z Poděbrad v několika nízkou světelností poznamenaných fotografiích. Náměstí Míru - divadelníci na chůdách, pozdě večer ohňová show, nám. krále Jiřího - Hudba Praha.
Máte-li publikovatelné fotografie z pátečního nebo sobotního odpoledne (Mírák, Jiřák, Grébovka), pošlete je!

 

ČlánekNechme aspoň jeden den v roce auto doma

Nechme aspoň jeden den v roce auto doma
Děti Země na sobotu 22. září 2007 vyhlašují patnáctý ročník českého Dne bez aut, ve stejný den, kdy proběhne osmý ročník Evropského dne bez aut. K akci se může přihlásit jakákoliv organizace či město, když tento den či během předcházejícího týdne uspořádá nějakou aktivitu na podporu veřejné dopravy, cyklistiky a chůze. Mohou ji podpořit také jednotliví občané, pokud tento den ke své přepravě nepoužijí automobil.
 

FotogalerieFolimanka otevřena!

Folimanka otevřena! Po dlouhých letech plánů, roce prací a jedné povodni byl v pátek 14. září slavnostně otevřen rekonstruovaný park Folimanka. V parku jsou kompletně vyměněná hřiště (pro malé děti a pro míčové hry), je zde nový domek pro údržbu, ve kterém bude sídlit i občerstvení a dají se tu půjčit sportovní potřeby, je opravena část cest a vysázeno několik nových stromků. Dílo korunuje altánek a fontána, které navozují téměř lázeňskou atmosféru. Vše září novotou a působí velmi dobře. Děkujeme!
 

ČlánekVinobraní na Vinohradech

Vinobraní na Vinohradech
O víkendu 21.-22. září se v Praze 2 a 3 konají dvě vinobraní. V Praze 2 na náměstí Míru a v Havlíčkových sadech, v Praze 3 na náměstí Jiřího z Poděbrad.
 

ČlánekKnihovny na Vinohradech

Pobočky Městské knihovny v Praze na Vinohradech, knihovna zřizovaná městskou částí - adresy, otevírací doba, poskytované služby
 

FotogalerieJarmark Diakonie

Jarmark Diakonie Sluníčko svítilo, náměstí Míru chytilo ten zvláštní odstín, který má jen v pozdním létě a v podvečer, stánky jarmarku Diakonie hrály různými barvami rukodělných výrobků chráněných dílen, a do toho všeho Žižkovská smršť spustila svoje největší pecky ... (foto S. Sojka)
 

ČlánekNekonvenční žižkovský podzim zahajuje

Nekonvenční žižkovský podzim zahajuje
Nekonvenční žižkovský podzim, hudební festival, který hravě překračuje hranice žánrů i rodného Žižkova, vstupuje do jedenáctého ročníku: Ve čtvrtek 13. září slavnostně zahájí na žižkovské radnici.
 

ČlánekVeřejná prezentace studie Havlíčkových sadů

Veřejná prezentace studie Havlíčkových sadů Radnice Prahy 2 pořádá ve čtvrtek 13. září 2007 veřejnou prezentaci studie na rekonstrukci Havlíčkových sadů, kterou zpracovala arch. Hronová z ateliéru Design Arcom. Prezentace se koná od 16 hodin v zasedacím sále zastupitelstva (v 6. patře na nám. Míru).