Aktuality

ČlánekSprint Brouků Vítkovem

Sprint Brouků Vítkovem Na Vítkově se v sobotu sjedou legendární Volkswageny Brouk a jejich přerostlejší bratři, hippiesácké busíky.
 

ČlánekBleší trh již v sobotu na náměstí Míru

Bleší trh již v sobotu na náměstí Míru Pravý bleší trh, báječný nápad, který nadchl každého, kdo ho navštívil, se pro velký úspěch opakuje už tuto sobotu na náměstí Míru.
 

ČlánekVelká jarní cyklojízda: z náměstí krále Jiřího až do Libně

Velká jarní cyklojízda: z náměstí krále Jiřího až do Libně Ve čtvrtek 22. dubna v 18 hodin se vydá průvod cyklistů na další jízdu po Praze. Jako tradičně se startuje na vinohradském náměstí Jiřího z Poděbrad. Tentokrát s ukázkami nákladních kol!
 

ČlánekDiskutujte o zklidnění magistrály

Diskutujte o zklidnění magistrály Diskuzní večer na téma zklidnění Severojižní magistrály se koná v úterý 20. dubna v sále Nadace ABF na Václavském náměstí. Za Prahu 2 se zúčastní místostarosta Vondrášek - přinášíme jeho stanovisko.
 

ČlánekKdo vytlačí drogové dealery z ulice Pod Zvonařkou?

Důležitým bodem úterního zasedání zastupitelstva Prahy 2 byly informace k bezpečnostní situaci v Praze 2. Zastupitelé upozornili na trvající neudržitelnou situaci v oblasti Dolních Vinohrad kolem Bělehradské a Pod Zvonařkou.
 

ČlánekStarostka Prahy 2 předala petici předsedovi Poslanecké sněmovny

Městské části od pátku sebraly přes osm tisíc podpisů pod petici za právo obcí omezovat hazard na svém území.
 

ČlánekKoncert v kostele sv. Ludmily

Koncert v kostele sv. Ludmily Orchestr, pěvecký sbor a studenti Arcibiskupského gymnázia vystoupí na koncertě v kostele svaté Ludmily ve čtvrtek 15. dubna.
 

ČlánekNavštivte zasedání zastupitelstva Prahy 2

Navštivte zasedání zastupitelstva Prahy 2 V úterý 13. dubna se koná zasedání zastupitelstva městské části Praha 2. Dobrá příležitost poznat, co se na takové sešlosti probírá a jak se kteří komunální politici angažují. Na programu je mj. zpráva o bezpečnostní situaci v Praze 2.
 

ČlánekJom ha-šoa - čtení jmen obětí holocaustu

Jom ha-šoa - čtení jmen obětí holocaustu Již popáté si Pražané budou moci připomenout židovské oběti nacismu. V neděli 11. dubna od 14 do 17 hodin budou na náměstí Míru čtena jména těch, kdo nepřežili. (Jak souvisí Vinohrady a Židé? Plus něco o vinohradské synagoze)
 

FotogaleriePohledy z Vyšehradu

Pohledy z Vyšehradu Hra s ubíhajícím sluníčkem, které osvětlovalo jednotlivé budovy, vykouzlilo duhu nad mrakodrapem a kostelu na Karlově přidělalo minaret ...
 

ČlánekPlečnikův kostel je národní kulturní památkou a míří na seznam UNESCO

Plečnikův kostel je národní kulturní památkou a míří na seznam UNESCO Kostel Nejsvětějšího srdce Páně na vinohradském náměstí Jiřího z Poděbrad byl prohlášen národní kulturní památkou a uvažuje se i o tom, že by mohl být zanesen také do seznamu nejvýznamnějších architektonických děl UNESCO.
 

ČlánekCo nového na Folimance

Co nového na Folimance Zábradlí u Botiče opraví na své náklady městská část. Opravují se i schody ze sadů Boženy Němcové k Folimance.
 

ČlánekŽižkovská radnice plánuje lávku mezi dvěma vrchy

Žižkovská radnice plánuje lávku mezi dvěma vrchy Ambiciózní plán zveřejnila tento týden (ne ve čtvrtek 1. dubna) radnice Prahy 3: Chce propojit park na Vrchu svatého Kříže (Parukářku) s Vítkovem.
 

ČlánekObčanské sdružení Lata oslaví výročí koncertem v Retru

Občanské sdružení Lata oslaví výročí koncertem v Retru V klubu Retro na Francouzské ulici oslaví ve středu 31. března patnácté výročí svého založení občanské sdružení Lata. Oslava proběhne formou koncertu, na kterém vystoupí skupiny Eddie Stoilow, One Night Band a 4signs.
 

ČlánekBudou v Riegrových sadech kuličkové turnaje?

Budou v Riegrových sadech kuličkové turnaje? Na městskou část se obrátil zájemce, který chce v Riegrových sadech pořádat turnaje v hraní kuliček.